Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’ 44 – pamiętamy!”

Utworzono dnia 22.04.2024
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Powstańcy’ 44 – pamiętamy!”
„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać.”
Jan Stanisław Jankowski
W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Powstańcy`44 – pamiętamy!” pod honorowym patronatem m.in. Kampanii BohaterON – włącz historię, Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Tematyce zbrojnego zrywu poświęcone były lekcje języka polskiego i historii. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość poznania przyczyn, przebiegu i skutków Powstania Warszawskiego. Usłyszeli o ludziach niezwykłej odwagi, szlachetnych i prawych żołnierzach oraz mieszkańcach Warszawy, którzy poświęcili życie walce o niepodległą i suwerenną Rzeczpospolitą Polską. Młodzież obejrzała montaż słowno-muzyczny „Piosenki Powstania Warszawskiego”, podczas którego mogła wysłuchać pieśni nawiązujących do walki zaplanowanej na kilka dni, a trwającej ponad dwa miesiące. Podczas projektu młodzież przygotowała gazetkę - kalendarium powstania warszawskiego oraz korzystała z TIK- owych pomysłów. Koordynatorkami projektu była pani Anna Sitek-Żmuda i pani Iwona Picheta.
Serdeczne podziękowanie kierujemy do uczniów, którzy włączyli się w Ogólnopolski projekt edukacyjny, to dzięki nim rośnie nam pokolenie ,,młodych” patriotów, szanujących swoją Ojczyznę.