Niecodzienna lekcja przyrody

Utworzono dnia 12.11.2014

Na początku maja  Szkoła w Rudzie Strawczyńskiej gościła niesamowitego gościa. Swoją obecnością raczył nas zaszczycić pan Dariusz Knap podłowczy Koła Łowieckiego nr 10 w Kielcach. Pan Dariusz przeprowadził niezwykle ciekawą i bardzo pouczającą prelekcję dotyczącą fauny żyjącej w naszej najbliższej okolicy. Zapoznał uczniów z wyglądem zewnętrznym  sarny, dzika, jelenia, zająca i kuny, z ich charakterystycznymi cechami i przyzwyczajeniami.

Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, chętnie uczestniczyli w konkursach organizowanych przez zaproszonego gościa. Uświadomili sobie, że kłusownictwo jest zjawiskiem bardzo powszechnym, ale to  od nas samych zależy, czy na to bezkarnie pozwalamy.

Na koniec swojego wystąpienia Kronikarz Koła Łowieckiego i Członek Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej w Polsce złożył pamiątkowy  dyplom i wybór wierszy zatytułowany „Myśliwy też człowiek” na ręce pani dyrektor Agnieszki Prędoty – Gad w podzięce za umożliwienie przeprowadzenia prelekcji.