"MAMY, MAMUSIE, MATULE"

Utworzono dnia 12.11.2014

26 maj -.  to dzień ten  szczególny. Przypomina nam jak bardzo ważna jest w naszym życiu mama.To ona stara się pomimo wielu trudności wychowywać nas i uczyć, poświęca cały swój czas abyśmy mieli to, co najlepsze.

Jak co roku, w naszej szkole uczciliśmy ten dzień. Wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane, żeby podkreślić uroczysty charakter święta. Dyrektor Agnieszka Prędota-Gad przywitała wszystkie przybyłe mamy, a z okazji ich święta życzyła, by na ich twarzach zawsze gościł duży uśmiech, a każdy dzień był najszczęśliwszym na świecie. Aby się nigdy nie smuciły, i były dumne ze swoich pociech. Żeby podkreślić wagę tego dnia odwołała się do słynnego motta: „ Arcydziełem Boga jest serce matki”. Kończąc swoje wystąpienie zaprosiła obecnych do obejrzenia inscenizacji w wykonaniu klasy IV.

Uczniowie piosenkami i wierszykami podziękowali mamom za ich wychowawczy trud, rozbawili także wszystkich dowcipnymi scenkami z codziennego życia. Zapewniali o swej miłości i okazywali wdzięczność, że otrzymali od nich skarb największy – życie. Łezka w oku pojawiła się u niejednej, gdyż występ pociech  był bardzo wzruszający. Na zakończenie uroczystości przy piosence Violetty Villas Mamusie otrzymały piękne, kolorowe, laurki. Przy ozdobionych kwiatami stołach miło spędziły czas uraczone herbatką i ciastkiem. Żeby uświetnić uroczystość wychowawczynie klas 0-III przygotowały konkurs. Mamy musiały się nieźle natrudzić, aby odnaleźć się na portretach namalowanych przez swoje pociechy.

Za montaż słowno – muzyczny i przygotowanie scenerii odpowiedzialna była pani Jolanta Gołuch.