Konkurs Religijny

Utworzono dnia 12.11.2014

21 maja odbyła się kolejna edycja Konkursu Religijnego pod hasłem: „Nie lękajcie się być świętymi”. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez 2 szkoły: Szkołę Podstawową w Rudzie Strawczyńskej i Szkołę Podstawową w Korczynie. Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Annie Kowalczyk – Jas konkurs odbył się w Korczynie.

Pani dyrektor Agnieszka Prędota – Gad oraz Pani dyrektor Anna Kowalczyk – Jas uroczyście przywitały uczestników konkursu oraz opiekunów. Padło wiele ciepłych słów o Janie Pawle II. Panie dyrektor podkreślały jak ważna jest współpraca, zgodne działanie w dzisiejszych trudnych czasach, żywiły nadzieję na kontynuację tak pięknego dzieła jakim jest wspólna organizacja Konkursu Religijnego. Galę konkursową uświetnił koncert pieśni o Janie Pawle II przygotowany przez Panią Emilię Marszałek.

Czas kanonizacji Jana Pawła II był dobrą chwilą, aby jeszcze raz przypomnieć sobie życiorys, pielgrzymki do Polski, słowa wypowiedziane podczas homilii w Masłowie, a także List do dzieci. Do konkursu przystąpiło pięć szkół: SP Ruda Strawczyńska, SP Korczyn, SP Promnik, ZPO Strawczyn, ZPO Oblęgorek. Zadania konkursowe przygotowały i opracowały Pani Irena Wilczyńska i Pani Aldona Chudak. Oczywiście zadania nie były łatwe, ale uczniowie bez problemu poradzili sobie z nimi. Jury udało się wyłonić zwycięzcę: SP Korczyn. Drugie miejsce zajęła SP w Rudzie Strawczyńskiej, III miejsce ZPO Strawczyn. Wyróżnienia otrzymali SP Promnik i ZPO Oblęgorek. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez księdza proboszcza Stanisława Króla z parafii Łosień oraz Wydawnictwo Jedność. Dla opiekunów Kino „Fenomen” ufundowało bilety.