Innowacja przyrodniczo-ekologiczna w Oddziale przedszkolnym

Utworzono dnia 25.01.2024

Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach innowacji przyrodniczo-ekologicznej prowadzą obserwację przyrody. Sala oddziału przedszkolnego doskonale się do takich obserwacji nadaje. Dzięki dużym oknom i przeszklonym drzwiom dzieci mogą codziennie: podglądać zwierzęta,  badać tropy na śniegu,  sprawdzać zachmurzenie,  opady, wiatr itp. Mamy z okien piękny widok na łąki i las.  Często odwiedzają nas ptaki: bażanty,  kuropatwy, sroki, sikorki bogatki, wróble, sójki, gile, bociany. Odwiedzają nas sarny a ostatnio nawet lis. Wiosną dzieci miały przyjemność podziwiać sarnią rodzinę mamę i 2 małe, jesienią już 3 duże sarny odwiedziły nas ponownie.  Zimą podziwiamy piękne gwiazdki namalowane przez mróz na szybach i tropy zostawione przez zwierzęta na śniegu.  Do naszego karmnika przylatują ptaki. Przedszkolaki prowadzą kalendarz obserwacji pogody. Znają pory roku, dni tygodnia i miesiące.