Dzień ziemi

Utworzono dnia 22.04.2024

22 kwietnia br. nasza Szkoła obchodziła Światowy Dzień Ziemi – święto, podczas którego szczególną uwagę skierowaliśmy na naszą planetę. Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

W tym dniu nasi uczniowie przypomnieli o konieczności dbania o nią. Proekologiczne postawy można kształtować także wśród najmłodszych. Uczniowie klasy 0 i 4 od początku roku biorą udział w innowacji przyrodniczej ,,Cztery pory roku w roku”.

W poniedziałek klasy te zaprosiły uczniów klas młodszych, na przedstawienie pt.: ,,W  biurze Matki Natury”.  Inscenizacja słowno- muzyczna, miała na celu przybliżyć dzieciom ideę Święta Ziemi. W przedstawieniu wzięły udział uczniowie, którzy wcielili się w role: Matki Natury, motyli, rybek, słoni, pingwina czy misia polarnego. Tematyka przedstawienia oscylowała wokół ekologii i jej licznych zagadnień. Na koniec odbył się konkurs z wiedzy ekologicznej i  wspólnie została odśpiewana piosenka ,,Ziemia wyspa zielona”.

,,Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany”.