Druk 3D w edukacji informatycznej

Utworzono dnia 18.01.2024

W ramach edukacji informatycznej uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Rudzie Strawczyńskiej aktywnie i twórczo uczestniczyli w tworzeniu druków 3D.
Dzieci zostały zapoznane z ogólną budową drukarki oraz jej zastosowaniem w praktyce. Uczniowie wydrukowali model psa i świnki dostępne na karcie pamięci. W następnych krokach młodzi twórcy zostaną zapoznani z programem do tworzenia własnych modeli 3d i przygotowania ich do druku. Wydrukowane modele  uczniowie własnoręcznie odklejali od stołu za pomącą szpachelki dołączonej do zestawu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały nauczyciela i przyglądały się jak przebiega proces wydruku. Uczniowie pytali o właściwości filamentu, jego kolorystykę i możliwość wymiany podczas drukowania. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwa frajdy i przybliżyły im nowoczesną technikę XXI wieku.