Czerwony Kapturek

Utworzono dnia 12.11.2014

Podczas Dnia Dziecka zorganizowanym przez SCKiS w Strawczynie mieliśmy możliwość skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich pojawiły się dwa przedstawienia skierowane dla najmłodszych widzów.

W  bajkowym przedstawieniu zaprezentowała się  grupa teatralna z Rudy Strawczyńskiej przygotowanym pod kierunkiem p. Danuty Kowalczyk.  Inność tego spektaklu polegała na tym, iż aktorami nie byli uczniowie szkoły, ale ich rodzice. W rolach głównych wystąpili:

- Anna Gos – która, wcieliła się w rolę Czerwonego Kapturka

- Wioletta Goraj – zagrała matkę Czerwonego Kapturka

- Marek Goraj – grający babcie Czerwonego Kapturka

- Krystyna Olczyk – którą mogliśmy podziwiać w roli  złego Wilka

- Andrzej Gos – wystąpił, jako Gajowy

- Wioletta Frączek – narrator przedstawienia

W przedstawieniu udział wzięli również Tomasz Rogula oraz Emilia Knap. Za scenografię odpowiadał p. Jerzy Kowalczyk.

Grupę tą mogliśmy też podziwiać w układach tanecznych do muzyki z filmu pt. „Most na rzece Kwai” oraz piosenki „Karuzela na Bielanach”.

Grupa ta po raz pierwszy pojawiła się na scenie w czerwcu ubiegłego roku. Od tego czasu przygotowała wiele krótkich wystąpień, m.in. starodawną kolędziarkę, z którą aktorzy wystąpili na sesji Rady Gminy. Obecnie aktorzy amatorzy pracują nad kolejnym występem, który będziemy mogli podziwiać już w sierpniu podczas corocznego święta naszej gminy „Strawczynady”. Jako dyrektor szkoły chciałabym podkreślić, że jestem bardzo dumna z faktu iż wywiązała się tak owocna współpraca między rodzicami a naszą placówką, że w tak innowacyjny sposób wspierają nas i promują w środowisku. Doceniam przede wszystkim ich poświęcenie i zaangażowanie, bo niejednokrotnie rezygnują z czasu wolnego po pracy na rzecz żmudnych prób – mówi Agnieszka Prędota – Gad. Dyrektor szkoły wyraża również nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie grupa tę obejrzymy na scenie i będziemy mogli nacieszyć nią oczy.