ZAKONCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Utworzono dnia 30.06.2018

To już wakacje…

Rok szkolny 2017/2018 można uznać już jako zamknięty – tak mogli powiedzieć 22 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. Z tej to okazji przybyli w odświętnych strojach na uroczystość zakończenia kolejnego etapu edukacji. Dzień ten był z pewnością długo wyczekiwaną chwilą większości uczniów, gdyż miał przynieść nie tylko upragnione wakacje, ale przede wszystkim radość i zadowolenie z efektów dziesięciomiesięcznej, wytężonej pracy tych, którzy owocnie pracowali dzień po dniu.

Tą doniosłą uroczystość rozpoczęto wniesieniem pocztu flagowego i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po czym głos zabrała dyrektor szkoły Pani Agnieszka Prędota-Gad, która przywitała zebranych – uczniów, nauczycieli i rodziców oraz humorystyczną opowieścią podsumowała kończący się rok szkolny. W związku z tym, iż Pani dyrektor w rozstrzygnięciu konkursowym została powierzona rola dyrektora naszej szkoły na kolejne 5 lat, głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Wioletta Frączek, składając na ręce dyrekcji życzenia pomyślnej pracy i wytrwałości oraz podziękowania za miniony czas, za trud i poświęcenie, jaki włożyła w rozwój szkoły. Następnie uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Kozieł zaprezentowali część artystyczną uroczystości.

Po występach dzieci przyszedł wreszcie czas na rozdanie dyplomów, wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych dla dzieci oraz podziękowań i listów gratulacyjnych dla rodziców za nieocenioną współpracę ze szkołą. Każdy z uhonorowanych został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzonych. Następnie wszyscy rozeszli się do klas, gdzie odbyło się rozdanie świadectw przez wychowawców.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna życzy uczniom naszej szkoły bezpiecznego i udanego wypoczynku, słonecznych dni i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia po wakacjach!

Anna Kowalczyk