XII Edycja Gminnego Turnieju Szaradziarskiego „OMNIBUS 2018”

Utworzono dnia 25.06.2018

5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej odbyła się XII Edycja Gminnego Turnieju Szaradziarskiego „Omnibus 2018”. Uczniowie klas młodszych czterech szkół naszej gminy rywalizowali w zespołach dwuosobowych. Zmagania polegały na rozwiązywaniu szkolnych łamigłówek i wykazaniu się wiedzą ogólną z uwzględnieniem tematyki z różnych dziedzin  edukacji wczesnoszkolnej. Umysłowe potyczki wyzwoliły wśród dzieci ducha zdrowej rywalizacji i koleżeńskiego współdziałania. W końcowej rywalizacji I miejsce przypadło SP w Korczynie, II miejsce zajęli uczniowie macierzystej szkoły, trzecią lokatę wywalczyła SP w Niedźwiedziu.  Dyrektor  szkoły pani Agnieszka Prędota – Gad wręczyła wszystkim uczestnikom zasłużone nagrody i pamiątkowe dyplomy. W tym ciepłym, czerwcowym dniu  uśmiech malował się na  twarzach wielu uczestników szaradziarskiego turnieju, nie tylko dlatego, że był szansą sprawdzenia własnej wiedzy, ale również okazją do nawiązywania międzyszkolnych relacji rówieśniczych.

Elżbieta Kozieł