SZLACHETNA PACZKA

Utworzono dnia 12.12.2018

Po raz drugi Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem postanowiliśmy pomóc samotnemu starszemu mężczyźnie. Osoba ta przez problemy ze zdrowiem nie może pracować. Radzi sobie jak może, sam gromadzi opał na zimę. Najbardziej potrzebował żywności i środków czystości oraz kołdry i poduszki. Takiemu wyzwaniu postanowiliśmy sprostać i wywołać uśmiech na twarzy pana Wiesława. Uczniowie i pracownicy szkoły pomagali jak mogli, dzielili się tym co mają.  Naszą paczkę wsparła też pani Barbara Hołda i pan Jan Łakomiec. Uczniowie posegregowali zebrane produkty i zapakowali w piękny papier. Paczki zostały przekazane do magazynu w Radoszycach pani Marcie.