Otrzęsiny czwartoklasistów

Utworzono dnia 14.10.2018

Pierwsze koty za płoty czyli czyli otrzęsiny klasy IV

1 października 2018 r. odbyły się w Szkole podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej Otrzęsiny klas IV . Uczniowie klas czwartych, aby przynależeć do ,,starszej społeczności” naszej szkoły, musieli pokonać wiele trudności.

„Otrzęsiny klasy IV”, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez samorząd uczniowski, którym opiekunem jest Iwona Picheta. Celem tego spotkania była integracja społeczności szkolnej klas IV-VIII. Podczas niej, czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę. Swoich uczniów wspierała wychowawczyni p. Wioletta Ciesek.

Czwartoklasiści wykonywali i zaliczali wszystkie zadania, dzięki czemu mogli przystąpić do  szeregu starszych uczniów. Jednak na pytanie SU,,czy chcą przystąpić do krainy wspaniałych” starszaki chórek krzyknęli: NIE. Wzbudziło to konsternacje naszych ,,młodych starszaków”. Kolejny raz już czwartoklasiści nie zostawili złudzeń, że będą walczyć o miano ,,starszaka”. Trzeba jednak przyznać, że konkurencje nie były łatwe i wymagały od nich odwagi. Pierwsza konkurencja polegała na ztarciu nosa Pinokia, który znany jest , że gdy kłamał rósł mu nos. Uczniowie dostali tarki i marchew. Walka była ostra. Starsi uczniowie dopingowali młodszym. Bezkonkurencyjne okazały się Antonina Gos i Marysia Rogula. Druga konkurencja też nie należała do łatwych. Trzeba był przeskoczyć pięć razy przez kosz pełen pokrzyw.  Tym razem szybsi i sprytniejsi okazali się chłopcy: Piotrek Przepióra i Maciej Gawęcki. Trzecia konkurencja polegała na szybkim napompowaniu balona napełnionego: maką, cukrem, proszkiem do pieczenia, sodą oczyszczoną. Czwartoklasiści jednak nie wiedzieli, że na umówiony znak starszaki mieli przebić balony. Śmiechu z młodych piekarzy było co nie miara. Ostatnia konkurencją było wypicie soku cytryny i uśmiechnięcie się. Chłopcy na początku troszkę się boczyli i wzbraniali, ale dziewczynki polecenie wykonali raz, dwa, trzy.

Wszystkie zabawy odbywały się w miłym i radosnym nastroju, przy wsparciu uczniów klas V, VI, VII i VIII, którzy bili głośne brawa i dopingowali młodsze koleżanki i kolegów. Czwartoklasiści, stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej. Każdy czwartoklasista złożył ślubowanie i został uhonorowany został Dyplomem.