Aktualności, strona 6 z 54

Zdrowe odżywianie - odwiedziny pielęgniarki szkolnej

Utworzono: 25.01.2024
W dniu 22 stycznia  dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła szkolna pielęgniarka.  Pani Maria w ciekawy i zrozumiały dla przedszkolaków sposób przypomniała zasady zdrowego odżywiania.  Dzieci chętnie słuchały porad i brały udział w dyskusji na temat...

Innowacja przyrodniczo-ekologiczna w Oddziale przedszkolnym

Utworzono: 25.01.2024
Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach innowacji przyrodniczo-ekologicznej prowadzą obserwację przyrody. Sala oddziału przedszkolnego doskonale się do takich obserwacji nadaje.
Dzięki dużym oknom i przeszklonym drzwiom dzieci mogą codziennie: podglądać zwierzęta,  badać tropy na śniegu,  sprawdzać zachmurzenie,  opady, wiatr itp. Mamy z okien piękny widok na łąki i las.

Druk 3D w edukacji informatycznej

Utworzono: 18.01.2024
W ramach edukacji informatycznej uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Rudzie Strawczyńskiej aktywnie i twórczo uczestniczyli w tworzeniu druków 3D. Dzieci zostały zapoznane z ogólną budową drukarki oraz jej zastosowaniem w praktyce.
Uczniowie wydrukowali model psa i świnki dostępne na karcie pamięci. W następnych krokach młodzi twórcy zostaną zapoznani z programem do tworzenia własnych modeli 3d i przygotowania ich do druku. Wydrukowane modele  uczniowie własnoręcznie odklejali od stołu za pomącą szpachelki dołączonej do zestawu.

Zabawy z dawnych lat

Utworzono: 18.01.2024
Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością uczestniczyły w przygotowanych przez wychowawcę zabawach z dawnych lat. Przypomnieliśmy sobie następujące zabawy babć i dziadków: "Ojciec Wirginiusz ", "Siała baba mak", "Budujemy mosty", "Kotek i myszka", "Mam chusteczkę haftowaną ", "Moja Ulijanko", "Stary niedźwiedź ", "Chodzi lisek", "Wiewiórki z dziupli hop".

Moja Babcia i mój Dziadek

"Moja Babcia i moj Dziadek

To wspaniali są dziadkowie..."
Dzień babci i dziadka to ważne dla przedszkolaków święta. To dni kiedy mogą okazać swoim babciom i dziadkom wdzięczność za: miłość,  troskę  i wspólnie spędzany czas.  Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały portrety  babć i dziadków.

Drzewa genealogiczne

" Chociaż jeszcze jestem mały

to dziś powiem Wam,

że historię mojej rodziny
doskonale znam".
Dzieci z oddziału przedszkolnego z pomocą rodziców przygotowały swoje drzewa genealogiczne. Najważniejszą częścią tej pracy była rozmowa dotyczącą poszczególnych członków rodziny.

Zajęcia świetlicowe

Utworzono: 18.01.2024
Na zajęciach świetlicowych podążamy za potrzebami naszych podopiecznych. Obok prac plastycznych, technicznych, zabaw, gier, pomocy w nauce stawiamy również na aktywność fizyczną,  która jest bardzo ważna dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Dzieci i młodzież bardzo chętnie w nich uczestniczą.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu"

Utworzono: 18.01.2024
12 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego były w kinie i obejrzały film "Przytul mnie. Poszukiwacze miodu". To już czwarte w tym roku szkolnym spotkanie z filmowym cyklem "Poznajemy Emocje" ramach projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej ". Tym razem przedszkolaki dowiedziały się jakie mogą być przyczyny smutku. Dlaczego okazywanie smutku jest ważne? Co może nas rozweselić?

Szkolny Klub Sportowy

Utworzono: 18.01.2024

Zajęcia „SKS” i akcje edukacyjne w ramach programu:

„Bądź aktywny, bądź bezpieczny”, „Detektyw Zdrówko”, „Bądź aktywny, bądź bezpieczny zimą"

Zajęcia SKS edycja 2023 w ramach ogólnopolskiego programu z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Szkolny Klub Sportowy” odbywały się w okresie od III do VI i od IX do XI. Uczestniczyło w nich 25 uczniów z klas I – III. Sportem wiodący była piłka nożna. Na zajęciach uczniowie doskonalili także swoje umiejętności ruchowe poprzez ćwiczenia i zadania ogólnorozwojowe.

Konkurs – POLKI W XX WIEKU

Konkurs PREKURSORKI, KONSPIRATORKI, BUNTOWNICZKI – POLKI W XX WIEKU

W ramach obchodów ustanowionego przez Sejm RP roku 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej, w uznaniu jej wybitnej działalności niepodległościowej i społecznej, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Prekursorki, konspiratorki, buntowniczki – Polki w XX wieku”, pod honorowym patronatem Wojewody Świętokrzyskiego.