Aktualności, strona 4 z 52

Wszystkiego najlepszego z okazji

7 urodzin dla

Alicji Borowskiej

uczennicy oddziału przedszkolnego :)

100 latekAla

Urodziny :)

Utworzono: 29.01.2024

Wszystkiego najlepszego z okazji

10 urodzin dla

Julii Sargalskiej

uczennicy klasy trzeciej :)

100 latekJulcia

Spotkanie z rodzicami

Utworzono: 26.01.2024

WOŚP

Utworzono: 25.01.2024

Zdrowe odżywianie - odwiedziny pielęgniarki szkolnej

Utworzono: 25.01.2024
W dniu 22 stycznia  dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła szkolna pielęgniarka.  Pani Maria w ciekawy i zrozumiały dla przedszkolaków sposób przypomniała zasady zdrowego odżywiania.  Dzieci chętnie słuchały porad i brały udział w dyskusji na temat...

Innowacja przyrodniczo-ekologiczna w Oddziale przedszkolnym

Utworzono: 25.01.2024
Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach innowacji przyrodniczo-ekologicznej prowadzą obserwację przyrody. Sala oddziału przedszkolnego doskonale się do takich obserwacji nadaje.
Dzięki dużym oknom i przeszklonym drzwiom dzieci mogą codziennie: podglądać zwierzęta,  badać tropy na śniegu,  sprawdzać zachmurzenie,  opady, wiatr itp. Mamy z okien piękny widok na łąki i las.

Druk 3D w edukacji informatycznej

Utworzono: 18.01.2024
W ramach edukacji informatycznej uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Rudzie Strawczyńskiej aktywnie i twórczo uczestniczyli w tworzeniu druków 3D. Dzieci zostały zapoznane z ogólną budową drukarki oraz jej zastosowaniem w praktyce.
Uczniowie wydrukowali model psa i świnki dostępne na karcie pamięci. W następnych krokach młodzi twórcy zostaną zapoznani z programem do tworzenia własnych modeli 3d i przygotowania ich do druku. Wydrukowane modele  uczniowie własnoręcznie odklejali od stołu za pomącą szpachelki dołączonej do zestawu.

Zabawy z dawnych lat

Utworzono: 18.01.2024
Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością uczestniczyły w przygotowanych przez wychowawcę zabawach z dawnych lat. Przypomnieliśmy sobie następujące zabawy babć i dziadków: "Ojciec Wirginiusz ", "Siała baba mak", "Budujemy mosty", "Kotek i myszka", "Mam chusteczkę haftowaną ", "Moja Ulijanko", "Stary niedźwiedź ", "Chodzi lisek", "Wiewiórki z dziupli hop".

Moja Babcia i mój Dziadek

"Moja Babcia i moj Dziadek

To wspaniali są dziadkowie..."
Dzień babci i dziadka to ważne dla przedszkolaków święta. To dni kiedy mogą okazać swoim babciom i dziadkom wdzięczność za: miłość,  troskę  i wspólnie spędzany czas.  Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały portrety  babć i dziadków.